Вибір пляшечок зараз дуже широкий, і багато батьків губляться, зіткнувшись з таким розмаїттям. Яку пляшечку вибрати для новонародженого? Чи підійде йому та чи інша модель і чим вони відрізняються? У цій статті ми постараємося розібратися з основними видами пляшечок, їх властивостями, достоїнствами і недоліками, а також відмінностями один від одного.
Пляшечки бувають різними за формою, матеріалу, з якого вони виготовлені і місткості.
За формою дитячі пляшечки можуть бути:
- Вузькі і високі пляшки (стандартна форма). Широко використовуються батьками, тому що такі пляшечки легко миються, підходять і для сумішей, і для більш густого харчування, і для напоїв.
- Фігурні пляшки - зараз велика різноманітність таких пляшечок, в формі бублика, забавних звіряток і т.д. Зазвичай у таких пляшечок є отвір посередині, щоб її зручніше було тримати. Такі моделі призначені для дітей ближче до 1 року, ними зручно користуватися, коли ви вчите дитину пити самостійно. Незвичайна форма і забарвлення привертає увагу малюка, і перетворює процес навчання на цікаву гру. Основний мінус таких пляшечок - складність догляду за ними, через незвичайної форми їх важко мити. Тому краще такі пляшечки мити відразу після використання, не залишати залишки суміші або напою на день, не використовувати для годування більш густим дитячим харчуванням.
- Пляшки з широкою шийкою. Такі пляшки легко наповнити будь-яким видом харчування, вони легко миються і добре сушаться. Зазвичай до таких пляшечка в комплекті додаються герметичні твіст кришки, що дозволяють зберігати в них дитяче харчування. Деякі моделі забезпечені ручками, щоб малюк міг їх самостійно тримати в своїх маленьких ручках. Один з найбільш зручних варіантів пляшечок.
- Протівоколіковие пляшечки - за формою трохи зігнуті. Такі пляшки мають конструкцію, що запобігає заковтування повітря малюком під час годування. У різних виробників такі конструкції можуть відрізнятися. У одних фірм-виробників - це відкручується система клапанів і поршнів на дні або на шийці пляшки, у інших - соска з додатковими клапанами, що запобігають утворенню в ній вакууму. Використання таких пляшечок сприяє усуненню у малюків частого зригування після прийому їжі і допомагає справлятися з коліками в перші місяці життя.
- Фізіологічні пляшечки. Такі пляшечки по формі нагадують жіночі груди, вони розроблені у вигляді півсфери з широкою соскою. Крім зовнішньої схожості з грудьми, вони мають чудові функціональними властивостями. Завдяки своїй конструкції вони не псують навик смоктання грудей у немовлят. Соску пляшечки звичайної дитина захоплює тільки губами, а широку соску фізіологічної пляшечки він може взяти так само, як і материнські груди, уткнувшись носиком в м'яку півсферу. Та й отвір у соску дуже маленьке, що змушує малюка з ретельністю потрудитися, щоб насититися, як і в ситуації з грудним вигодовуванням.
За матеріалом, з якого виготовляються пляшки, вони можуть бути скляними і пластиковими.
Скляні пляшки дуже популярні при використанні у новонароджених в перші місяці життя. Вони легко миються і стерилізуються, в них можна зберігати суміш в холодильнику і розігрівати. Скло саме по собі - екологічно чистий матеріал, не виділяє ніяких шкідливих речовин при нагріванні або хімічному впливі. Однак при ударі така пляшечка може розбитися. До того ж стінки у скляній пляшечки достатньо товсті, в ній довго підігрівається суміш, вона важка, тому коли малюк підросте він навряд чи зможе утримати таку пляшку в руках. Тому для діток постарше рекомендується використовувати пластикові пляшки.
Пластикові пляшки повинні бути виготовлені з високоякісного матеріалу. При покупці спробуйте натиснути на пляшку, стінки не повинні зігнутися під натисканням, вони повинні бути досить товстими і міцними. Пластикова пляшка легша, її може утримати дитина самостійно, її зручно брати з собою в дорогу і на прогулянку. Мінус такої пляшки - її стінки можуть поміняти колір (залежно від напою або іншого виду харчування) або помутніти. Якщо на пляшці утворилися дрібні тріщини - її потрібно замінити, тому що в них можуть оселитися хвороботворні бактерії.
За місткості пляшки діляться на наступні категорії:
120-125мл (0-2 місяці),
230-250мл (2-6 місяців),
320-330мл (старше 6 місяців).
На кожній пляшці є шкала в мл, що дозволяє приготувати необхідну кількість суміші. Зверніть увагу, щоб ділення на шкалі були чіткими і досить детальними (чим менше «крок», тим краще). Якщо ділення великі, наприклад, від одного поділу до іншого - 30мл, то вам складно буде приготувати проміжне кількість суміші - наприклад, 160мл.
Вибирайте пляшечку виходячи з її функціональності і відповідно до віку вашої дитини.
Де купити дитячу пляшечку для дитини
Купити яскраві і барвисті пляшечки допоможе наш дитячий магазин, вони сподобаються Вам і Вашій дитині. Пляшки з м'якими силіконовими і латексними сосками від Chicco і Tommee Tippee нагадають дитині материнську груди. В наявності дитячі антіколіковую пляшечки, набори для штучного вигодовування і безліч аксесуарів для них від Canpol Babies, AVENT, Tommee Tippee та інших. Дитячі пляшечки avent користуються найбільш позитивними відгуками. У нас є кращі пляшечки скляні та пластикові, з сосками для суміші, дитячого харчування або для каші.